KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114016
nr 1411 4016
Ulv Kylberg
(1912-1975), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 30x36cm, yttermått inklusive ram: 44x50cm
Ulv Kylberg, svensk målare och tecknare född i Svalöv 1912, död 1975.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 18:04:58
14/8 11:18:16
100 kr
16/8 14:52:37
Ulv Kylberg
Läs mer om Ulv Kylberg